Strona w budowie. Brak możliwości zakupu kursów.

Pantera

20 marca 2018 r. ukazała się ciekawa książka flamandzkiego autora, ilustratora, twórcy komiksów – BRECHTA EVENSA pt.: „Pantera” („Panther”).Wydawca: Timof i cisi wspólnicy. 

Książka ma charakter komiksu, 136 stron, twardą oprawę. Przeznaczona jest dla młodzieży i dorosłych.

Tłumaczenie: AGNIESZKA BIENIAS.

Na stronie Wydawcy można przeczytać: 

„Brecht Evens przedstawia nam niepokojącą powieść graficzną o małej dziewczynce, o imieniu Krystynka i jej wyimaginowanym kocim towarzyszu. Obrazoburczy w swoich rysunkach i układzie stron, subtelny w swoich opowieściach i zręczny w uchwyceniu ludzkich przeżyć, Evens stworzył splątane i mroczne arcydzieło.
Krystynka mieszka w dużym domu z ojcem i jej kotką, Panną Kocinką.  Kocinka zachorowała, a kiedy zmarła, Krystynka była zdruzgotana i wpadła w rozpacz. W pewnym momencie, gdy jest sama w pokoju, zaczyna się dziać coś wyjątkowego: z szafki w kredensie wyskakuje Pantera. Pantera twierdzi, że jest księciem i włada odległą Panterlandią. Opowiada dziewczynce o swoim kraju … Ale nie jest to zwykła pantera. To stwór, w książce określony jako „Zmiennokształtny”. Mówi Krystynce wszystko, co ta chce usłyszeć i zaczyna przejmować kontrolę nad jej życiem. Powoli zaczyna panować nad jej wolą i umysłem, wdziera się w jej realny świat,  alienując ją od  zabawek i przyjaciół. W miarę jak Krystynka traci kontrolę nad swoim losem, Pantera zamyka ją w świecie, który dla niej wykreowała. 

„Pantera” to mrożąca krew w żyłach podróż w mroczne zakamarki ludzkiej psychiki. To wydanie jest rozbudowaną wersją reżyserską. Zawiera dodatkowe materiały nie opublikowane w oryginalnej książce.”.

Patronat: Książkę wydano ze wsparciem funduszu Flanders Literature. flandersliterature.be

Źródło: https://timof.pl/katalog/Pantera/pokaz.html

Pozostałe wydarzenia