Strona w budowie. Brak możliwości zakupu kursów.

Goście z Wrocławia zwiedzali Dom Holenderski

W dniu 17 marca 2018 r. gościliśmy w budynku „Dom Holenderski” przy ul. Katowickiej 9  

liczną grupę osób, zainteresowanych architekturą modernizmu, w tym właśnie naszym „DH”. Organizatorem wycieczki z Wrocławia i okolic było Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Przewodnikiem po Warszawie była Katarzyna Uchowicz z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, kuratorka wystawy „Awers/rewers. Architekt Bohdan Lachert” prezentowanej w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Zgodnie z programem, grupa pojawiła się w „Domu Holenderskim” ok. godz. 12. Gości przyjął mgr inż. TADEUSZ BIENIAS (członek Zarządu Fundacji „DH”) . Jak napisano w części informacyjnej programu:

„(..) zwiedzanie domu własnego Bohdana Lacherta przy ulicy Katowickiej 9 – zrealizowanego w 1928 roku, jednego z pierwszych awangardowych budynków na terenie Warszawy. Stanowił on autorską interpretację pięciu zasad nowoczesnej architektury Le Corbusiera i do dzisiaj jest przywoływany w opracowaniach poświęconych architekturze modernizmu. Po wizycie w domu architekta  przewodniczka zabierała grupę  na wycieczkę po Saskiej Kępie śladami Bohdana Lacherta i Józefa Szanajcy.”.

Refleksje z tej wizyty można znaleźć również na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/146883302655023/permalink/151597018850318/

http://www.propertydesign.pl/dossier/132/wycieczka_po_warszawie_sladami_bohdana_lacherta_i_jozefa_sz…

Pozostałe wydarzenia