Strona w budowie. Brak możliwości zakupu kursów.

BIBI DUMON TAK – w Warszawie!

Bibi Dumon Tak, jedna z najlepszych holenderskich pisarek dziecięcych, przyjechała do Warszawy na kilka dni na Big Book Festival. Co prawda nie gościliśmy jej w „Domu Holenderskim”, ale nasza członkini Zarządu Fundacji DH, Agnieszka BIENIAS była na spotkaniach z Bibi oraz tłumaczyła jej wypowiedzi w trakcie wywiadu dla Radia dla Ciebie (RDC).

Bibi Dumon jest autorką książek „Zwierzaki cudaki” i „Zwierzaki zwyklaki”, w których z niezwykłą lekkością i humorem opisała znane i mniej znane ciekawostki o ziemskich stworzeniach. Za literacki dorobek otrzymała takie nagrody, jak Gouden Griffel (Złoty Rysik), Zilveren Griffel (Srebrny Rysik), a także holenderską nagrodę im. Theo Thijssena, prestiżowe państwowe wyróżnienie przyznawane co trzy lata najlepszemu autorowi książek dziecięcych. Miało to miejsce w 2018 r. – pierwszy raz w historii, gdy została nim odznaczona autorka książek edukacyjnych!
Bibi dorastała w domu pełnym zwierząt – Dumon Takowie mieli żółwie, rybki, kota, jamnika, konie i kucyki. Jej ulubionym zajęciem było wtedy ratowanie chorych i zranionych stworzeń. Dziś swoją miłość do zwierząt przelewa na papier: uwielbia o nich pisać – i robi to wyśmienicie, przejmująco i z zaangażowaniem. Istny sir David Attenborough dla dzieci!

Pierwsze spotkanie dla rodzin z dziećmi odbyło się w dniu 22.06. (sobota) w ramach Big Book Festival, o godzinie 12:00 w Centrum ŁOWICKA przy ul. Łowickiej 21 w Warszawie. Była to niepowtarzalna okazja do dobrej zabawy, zadania nurtujących zwierzęcych pytań i zdobycia dedykacji!
Szczegóły w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2216605021923081/http://https://www.facebook.com/events/2216605021923081/

 Zaplanowane zostały również warsztaty dla dzieci z Bibi Dumon Tak i jej superzwierzakami! Odbyły się one 24.06. (poniedziałek), o godzinie 12:00, w Księgarni Dwie Siostry przy Al. 3 Maja 2 w Warszawie.
Szczegóły i informacja o zapisach: https://www.facebook.com/events/761935470870172/

 W dniu 25.06. Bibi Dumon Tak wystąpiła w RDC. Wydawnictwo „Dwie Siostry” w ładny sposób podziękowało Agnieszce Bienias za  tłumaczenie 🙂

                                                             Zrzut ekranu 2019-06-26 o 144658png

 Więcej o książkach: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-zwierzaki_cudaki.html
http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-zwierzaki_zwyklaki.html

Pozostałe wydarzenia